Klocki , motoryka i rozwój układu nerwowego... dlaczego mamy w klubiQ duże i małe wafle

Czy  wiecie, że motoryka duża jako szeroko pojęta aktywność ruchowa, jest tym czynnikiem, który w sposób najbardziej efektywny rozwija układ nerwowy?

Aby dziecko mogło właściwie wykonywać złożone ruchy motoryki małej, musi opanować proste ruchy z zakresu motoryki dużej. To dlatego, aby stymulować rozwój ruchowy trzeba pamiętać, że zadaniem priorytetowym jest motoryka duża. 

Dopiero później można zająć się rozwojem motoryki małej. Motoryka mała to najogólniej rzecz biorąc, sprawność dłoni i palców. Pozwala rozwinąć umiejętności wymagające precyzji ruchów np.: zapinania i rozpinania guzików, chwytania i przenoszenia drobnych przedmiotów, zawiązywania sznurowadeł, aż w końcu odwzorowywania kształtów i pisania

Ćwiczenia rozwijające motorykę powinny być oparte na zabawie. Ważne, by były przyjemne i atrakcyjne dla dziecka. Złoty wiek  motoryczności  przypada na wiek 9-12 lat i wszystkie  umiejętności ruchowe, które dziecko opanuję do tego czasu  procentują osiągnieciami Waszych pociech.

Dlatego  szczególnie chętnie wykorzystujemy  w klubiQ niezwykłe klocki Mammutico, które oprócz motoryki i wyobrażni,  dzięki swojej  aksamitnej strukturze  wpływają również na rozwój sensoryczny naszych podopiecznych. 

Ale o tym opowiemy już w kolejnej odsłonie...